Meble-Porady.pl jak zaprojektować meble kuchenne.

Kategorie

 
 

Wybrane Artykuły

 
 

Reklama

 
 

Partnerzy serwisu

Kitchen furniture fitting
Transport Anglia

 
Strona główna Programy Artykuły Forum Reklama O nas Kontakt  
Elementy mebli kuchennych : szuflady, kosze cargo, fronty meblowe, blaty kuchenne, agd

Elementy mebli kuchennych

Elementy mebli kuchennych

 

Zawiasy

 

Każdy z nas kupując jakiś produkt chce, aby był on najlepszej jakości, jednym z czynników wyznaczających jakość mebli kuchennych z pewnością są zawiasy, jakie zostały zastosowane przy ich produkcji. Podczas użytkowania mebli są one narażone na największe obciążenia, i jeśli ich jakość jest niezbyt dobra przekonamy się o tym bardzo szybko pod postacią opadających drzwi nietrzymających poziomu, lub denerwującego skrzypienia zacierających się zawiasów. Dobrej jakości zawias powinien dobrze domykać drzwi bez potrzeby zastosowania dodatkowych akcesoriów, oraz doskonale trzymać wyregulowaną pozycję. Wybór w tym zakresie jest w obecnym czasie stosunkowo szeroki i ze względu na konstrukcję jak również producentów zaopatrujących rynek. Widocznie wyróżniają się na nim dwa koncerny specjalizujące się w produkcji akcesoriów meblowych są to firmy BLUM i Hettich, firmy te poszły tak daleko, że na zawiasy swojej produkcji dają dożywotnią gwarancję świadczy to o ich pewności, co do jakości swoich produktów. Jednak szczegóły odnośnie tego tematu warto wcześniej omówić ze sprzedawcą lub producentem mebli podczas ustalania warunków serwisu. Warto też zapoznać się kilkoma dodatkowymi rozwiązaniami w dziedzinie zawiasów.

Na rynku od pewnego czasu dostępne są dodatkowe usprawnienia jak na przykład hamulce zapewniające płynne i ciche domykanie się szafek. Różnią się one miedzy sobą w detalach konstrukcyjnych (wpuszczane w korpus szafki, lub montowane bezpośrednio na zawiasach) generalnie jednak pełniąc to samą amortyzującą funkcję.

Blum BLUMOTION

Hettich SILENT SYSTEM

Do ciekawszych patentów można również zaliczyć system TIPON dostępny w ofercie firmy BLUM pozwala on na otwieranie drzwiczek poprzez docisk, który automatycznie powoduje zwolnienie mechanizmu i otwarcie się drzwi. Rozwiązanie to nie wymaga stosowania dodatkowych uchwytów.

Podobne artykuły

Jaki okap kuchenny ?

Rodzaje blatów kuchennych.

Oświetlenie stosowane w meblach kuchennych.

Kosze cargo stosowane w meblach kuchennych.

Szuflady stosowane w meblach kuchennych.

Fronty jakie można zamontować w meblach kuchennych.

Zlewozmywaki kuchenne.

Zmywarka w kuchni

 

 
 

Polecamy

 
 

Strona główna   |   Artykuły   |   Forum   |   Sklep   |   Reklama   |   Kontakt

Copyright (c) 2007 Meble-porady.pl