Meble-Porady.pl jak zaprojektować meble kuchenne.

Kategorie

 
 

Wybrane Artykuły

 
 

Reklama

 
 

Partnerzy serwisu

Kitchen furniture fitting
Transport Anglia

 
Strona główna Programy Artykuły Forum Reklama O nas Kontakt  
Jak zaprojektować meble kuchenne : kształt L, aleja, kształt u, kuchnia z wyspą

Układ mebli kuchennych

 

Na prawidłowo zaprojektowaną kuchnię składa się wiele czynników, to nie tylko szafki i urządzania AGD. Wszystko to powinno zostać odpowiednio rozmieszczone z zachowaniem proporcji pomiędzy atrakcyjnym wyglądem wygodą użytkowania oraz przechowywania i składowania. Powinieneś dać sobie, co najmniej kilka tygodni na przemyślenie potrzeb, jakie będzie musiała zaspokoić twoja kuchnia. Uwzględniając takie czynniki jak:

  • jak wielka jest rodzina która będzie z niej korzystać
  • jakiego kształtu jest pomieszczenie
  • jak często będziesz z niej korzystać

Proces tworzenia kuchni to nie tylko meble, ale także instalacje hydrauliczne gazowe i elektryczne. Wszystko to jest ze sobą ściśle powiązane, dlatego trzeba będzie działać kompleksowo aby osiągnąć efekt jaki cię zadowoli.

   Odpowiednie rozmieszczenie szafek i urządzeń AGD takich jak lodówka, kuchenka czy zlew to kluczowa sprawa decydująca o tym na ile wygodnie będzie nam się w niej w przyszłości pracowało. Będą one stanowiły swego rodzaju szkielet, według którego będzie można budować resztę mebli, wykorzystując przestrzeń jaka nam pozostała. Projektanci mebli przez lata wraz z rozwojem techniki i wiedzy na temat właściwego rozplanowania przestrzeni wypracowali zasady zabudowy znacznie ułatwiające codzienne życie paniom domu warto więc korzystać z dobrodziejstw tej wiedzy. W dziale tym można znaleść kilka podstawowych układów stosowanych przy projektowaniu mebli kuchennych. Dostosowane są one do różnych rozmiarów pomieszczenia kuchennego. Zaczynając od małych pomieszczeń gdzie wystarcza miejsca na zabudowanie jednej ściany, po przez rozwiązania odpowiednie do większych pomieszczeń takie jak ALEJA, lub UKŁAD W KSZTAŁCIE L, skończywszy na kuchniach połączonych z salonem gdzie doskonale sprawdzają się rozwiązania z wyspą czy zabudowa kuchni w KSZTAŁCIE U, uwzględniając przy tym zasady ergonomi oraz względy estetyczne.

Stosowanie się do generalnych zasad zawartych w kolejnych podpunktach powinno wydatnie ułatwić pierwsze kroki podczas projektowania swojej kuchni, oraz zapobiec ewentualnym pomyłkom które mogą kosztować nas sporo czasu, pieniędzy i nerwów w przyszłości. Zachęcam do zapoznania się zawartym tu materiałem być może przyczyni się do inspiracji i sprowokuje wiele ciekawych pomysłów podczas projektowania twoich wymarzonych mebli kuchennych.

Artykuły

Projektowanie mebli - układ na ścianie prostej

Projektowanie mebli - układ w kształcie L

Projektowanie mebli - układ w kształcie U

Meble kuchenne z wyspą

Kilka zasad doboru kolorów

Jadalnia w kuchni

Kuchnia połączona z salonem

 
 

Polecamy

 
 

Strona główna   |   Artykuły   |   Forum   |   Sklep   |   Reklama   |   Kontakt

Copyright (c) 2007 Meble-porady.pl