Kategorie

 
 

Wybrane Artykuły

 
 

Reklama

 
 

Partnerzy serwisu

Kitchen furniture fitting
Transport Anglia

 
Strona główna Programy Artykuły Forum Reklama O nas Kontakt  
Układy mebli kuchennych: Wyspa, układ l, układ u, aleja …

Jadalnia w kuchni.

JadalniaWiele osób uważa, że posiłki w rodzinnym gronie powoli stają się domeną przeszłości, bo współcześnie wielu z nas jest zbyt zabieganych i zajętych, by choć raz dziennie spokojnie usiąść z rodziną do wspólnego śniadania, obiadu czy kolacji. Niemniej jednak wiele osób wciąż chętnie jada posiłki z rodziną i dlatego też, tak bardzo zależy nam na tym, by w naszym domu znajdowała się choć najmniejsza jadania. Wielu z nas nie ma wystarczająco pokoi, by móc zaadaptować je na jadalnie, nie trzeba jednak mieszkać w wielopokojowym lokum, by znaleźć trochę przestrzeni na jadalnie.

A jeśli mowa o niej, to nie ulega wątpliwości, iż najlepiej znaleźć dla niej miejsce w kuchni. Wprawdzie w kuchniach o małym metrażu owo zadanie może okazać się niezwykle trudne, jednak zawsze warto spróbować wygospodarować odrobinę wolnego miejsca. Kiedy mowa o jadalni większość z nas widzi zapewne dość duży stół, nakryty ładnym obrusem. Na stole zwykle stoją świeże kwiaty, a dookoła ustawionych jest kilka ładnych, identycznych krzeseł.

W gruncie rzeczy jadalnie nie musi być jednak aż tak szablonowa, w końcu wielu z nas obejdzie się bez kominka czy telewizora. Chodzi przede wszystkim o to, by znaleźć miejsce, w którym cała rodzina będzie mogła zasiąść do wspólnego posiłku. W dużych kuchniach z pewnością bez problemu zaaranżujemy taki kącik. Można dla przykładu pokusić się o to, by wstawić tak zwaną rogówkę. Jest to możliwe w dość dużych kuchniach, w których ów mebel z pewnością będzie nie tylko funkcjonalny, ale również doda urokowi naszemu wnętrzu.

Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na zajęcie tak dużej przestrzeni, zawsze warto pokusić się o najmniejszy nawet stolik. Oczywiście byłoby idealne, gdybyśmy mogli zasiąść dookoła niego, nie jest to jednak konieczne. W małych kuchniach prostokątny stół możemy dosunąć do jednej ze ścian. Wówczas krzesła ustawimy na szczytach stołu, a pod niego wsunąć możemy taborety, dzięki czemu w czasie posiłku będziemy mogli wspólnie zasiąść przy stole, a po zjedzeniu i umieszczeniu stołków na ich miejscu, ponownie będziemy mogli swobodnie przemieszczać się po pomieszczeniu.

Idealnym rozwiązaniem może wydawać się sytuacja, w której zamieszkujemy mieszkanie z aneksem kuchennym. Wówczas możemy spokojnie zaadaptować połączone z kuchnią pomieszczenia na jadalnie. Jest to doskonały pomysł dla wszystkich tych, którzy często zapraszają gości na wspólny posiłek bądź też regularnie jadają w gronie wszystkich domowników. Wówczas bardzo łatwo znajdziemy stół z krzesłami, który odpowiadał będzie naszym oczekiwaniom. Jeśli kilka razy w roku wyprawiamy nieco huczniejsze przyjęcia, warto wybrać stół, który na co dzień nie jest zbyt wielki, a w ekstremalnych sytuacjach w szybki i łatwy sposób będzie mógł być powiększony tak, by można było pomieścić przy nim wszystkich, odwiedzających nas gości.

Warto również pamiętać o tym, iż bez względu na metraż naszej kuchni, zawsze warto zadbać o to, by wygospodarować w niej choć najmniejszą przestrzeń na jadalnię dla rodziny.

Podobne artykuły

Projektowanie mebli - układ na ścianie prostej

Projektowanie mebli - układ w kształcie L

Projektowanie mebli - układ w kształcie U

Meble kuchenne z wyspą

Kilka zasad doboru kolorów

Jadalnia w kuchni

Kuchnia połączona z salonem

 
 

Polecamy

 
 

Strona główna   |   Artykuły   |   Forum   |   Sklep   |   Reklama   |   Kontakt

Copyright (c) 2007 Meble-porady.pl